Helikobaktērija – mikroorganisms, kas attīstoties kuņģī noved pie kuņģa sienas patoloģiskām izmaiņām un tās iekaisuma.

Sāpes kuņģa apvidū, dedzināšanas sajūta, pārpildīšanas sajūta epigastrijā, apetītes zudums un citi traucējumi var būt saistīti ar helikobaktērijas esamību.

Programmas būtība – helikobaktērijas noteikšana ar elpošanas testa palīdzību (tiek rekomendēts visiem bez izņēmumiem kā gastrīta un kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas profilakse). Elptests ir fibrogastroskopijas  (tā saucamās „kobras”) alternatīva, kas ir pilnībā nesāpīga un neinvazīva metode, kuru var veikt pat bērni un grūtnieces.

Ja testa rezultāts būs pozitīvs, var griezties pie sava ģimenes ārsta, lai saņemtu ārstēšanas rekomendācijas. Konsultāciju var saņemt arī klīnikā „Kīniešu medīcina”.

Ja testa rezultāts būs negatīvs, pacients var saņemt konsultāciju pie ķiniešu medicīnas ārsta, jo gremošanas trakta slimības var izraisīt arī funkcionāli traucējumi.

Izmeklējuma metodika - elpošanas tests ir sertificēta ES un tai nav kontrindikāciju.

Kā veic testu.

Sagatavošanas noteikumi testēsānai.

 

The registration of Self-⁠Certify/⁠Other IVD medical devices with the Dutch Healthcare Inspectorate grants you access to following countries: Austria, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, The Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Spain, Switzerland, and the United Kingdom.

Thus, Latvia does not require any additional registration.

After registration in the Netherlands, the following 11 countries still require additional notification for Self-⁠Certify/⁠Other and higher IVDs:

Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Greece, Iceland, Italy, Liechtenstein, Slovenia, Slovakia, and Sweden.